دسترنج چیست؟

ما معتقدیم اقتصاد و فرهنگ پیوندی عمیق و ناگسستنی با یکدیگر دارند. بازارهای قدیمی، بازارهای پر از رونق هر شهر بستری برای شکل‌گیری مهمترین تعاملات فرهنگی و اجتماعی در زمان خود بوده‌اند. مردم به عنوان خریدار معمولا کاسبان بازار را می‌شناختند و به آنها و محصولی که از آنها می‌خریدند اعتماد و اطمینان داشتند، این اعتماد و اطمینان حاصل یک تعامل اجتماعی عمیق بوده است. جامعه‌ی امروز ما میراث‌دار همین فرهنگ است، اقتصاد ما نمی‌تواند تقلیدی از سیستم‌های اقتصادی شکل گرفته در جغرافیایی دیگر باشد چرا که هر جغرافیا فرهنگی مجزا و هر فرهنگ به یک سیستم اقتصادی هماهنگ با خود احتیاج دارد.

می‌دانیم “تولید” و استفاده از امکانات بالقوه و بومی کشورمان در جهت ایجاد شغل و رشد اقتصادی تنها راه حل قطعی برای رفع مشکلات اقتصادی ست، تولید محصول برای بازار امروز جز نیاز به دانش و مهارت، نیازمند خلاقیت است. استفاده از توان روایت‌پردازی برای بهتر دیده شدن یک محصول یک ایده‌ی جهانی برای تبلیغات تجاری ست، امروز استفاده از امکان روایت پردازی برای همراه کردن مخاطب به خریدار یک محصول تجاری برای بسیاری از کسب و کارها بعنوان روشی کاربردی و تضمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروز که کسب‌وکارهای آنلاین و کسب‌وکارهای خانگی به سبب پیشرفت تکنولوژی و همچنین بهره‌گیری از خلاقیت در کسب‌وکار رشد چشم‌گیری داشته‌اند، بر آن شدیم تا با تکیه بر سنت قدیمی بازارهای ایرانی از طریق روایت قصه‌های کسب‌وکار، قدمی در راه ایجاد یک بازار بزرگ بومی به وسعت ایران عزیزمان برداریم! بازاری که سرمایه‌ای بزرگ دارد، سرمایه‌ای به اسم همدلی!ما کسب‌وکارها را فرا خوانده‌ایم. از کسب‌وکاری که نقطه آغازش یک چرخ خیاطی گوشه‌ی اتاقی در خانه بوده گرفته تا کسب‌وکاری که حالا به یک کارگاه تولیدی بزرگ تبدیل شده و برای جمعی از مردمان این سرزمین ایجاد شغل کرده است.ما در دسترنج تشنه‌ی شنیدن و کمک به شنیده شدن روایت‌های کسب‌وکار هستیم. شما می‌توانید راوی داستان شکل‌گیری یک کسب‌وکار موفق باشید؛ روایت موفقیت یک کسب‌وکار پس از تلاش‌های بسیار و گذشتن از فراز و نشیب‌ها و آزمون و خطاها در کار. روایت رسیدن به قله با کمترین امکانات.اگر خودتان صاحب یک کسب و کار هستید و یا کسب و کاری را می‌شناسید که روایتی جذاب و شنیدنی از شکل‌گیری تا رسیدن به نقطه‌ی موفقیت دارد، دست به کار شوید و قصه‌ای را روایت کنید که مقدمه‌ای برای ایجاد همدلی و به تبع آن رونق کسب‌وکارها باشد.

تمام حقوق برای «جشنواره ملی دسترنج» محفوظ می‌باشد.